Ardrossan Winton Rovers

Saturday October 3

McBookie.com Super League First Division

Clydebank1 V 1 Yoker Athletic
Cumnock Juniors3 V 1 Blantyre Victoria
Greenock Juniors1 V 4 Cumbernauld United
Kilsyth Rangers1 V 2 Ardrossan Winton Rovers
Kilwinning Rangers2 V 2 Shotts Bon Accord
Rutherglen Glencairn0 V 4 Largs Thistle

Scottish Junior Cup Round One Replay

Central Region

Benburb2 V 1 Port Glasgow
Wishaw Juniors1 V 0 Bellshill Athletic

East Region

Broxburn Athletic4 V 0 Maybole Juniors
West Calder United2 V 1 Ardeer Thistle

Fife Region

Kennoway Star Hearts4 V 1 Vale of Leven
Oakley United4 V 0 Nairn St Ninian
Rosyth Recreation7 V 0 Bridge of Don Thistle

Sunday October 4

Ardagh Glass League Cup Final

Troon2 V 4 Hurlford United@ Meadow Park, Irvine

Saturday October 10

West of Scotland Cup Round One

Annbank United V Vale of Clyde
Match Abandoned after 60 mins due to injury
Ardrossan Winton Rovers5 V 0 Irvine Victoria
Arthurlie2 V 1 Maryhill
Ashfield2 V 2 Rossvale
Rossvale won 3-2 on penalties
Beith Juniors4 V 0 Lesmahagow Juniors
Blantyre Victoria3 V 2 Lugar Boswell Thistle
Carluke Rovers2 V 6 Kirkintilloch Rob Roy
Craigmark Burntonians5 V 1 St Anthony's
Dalry Thistle1 V 1 Lanark United
Lanark United won 3-2 on penalties
Dunipace2 V 3 Darvel Juniors
Forth Wanderers2 V 5 Cumbernauld United
Gartcairn1 V 5 Shettleston
Girvan4 V 1 Thorniewood United
Glasgow Perthshire3 V 3 Greenock Juniors
Greenock Juniors won 6-5 on penalties
Glenafton Athletic3 V 2 Larkhall Thistle
Irvine Meadow1 V 0 Pollok
Johnstone Burgh1 V 0 Muirkirk Juniors
Kello Rovers0 V 3 Kilsyth Rangers
Kilbirnie Ladeside4 V 0 Newmains United
Neilston Juniors2 V 2 Benburb
Benburb won 5-3 on penalties
Petershill0 V 1 Auchinleck Talbot
Port Glasgow1 V 1 Renfrew
Renfrew won 4-3 on penalties
Royal Albert2 V 5 Bellshill Athletic
Rutherglen Glencairn2 V 4 Clydebank
St Rochs1 V 2 Cumnock Juniors
Saltcoats Victoria0 V 2 East Kilbride Thistle
Shotts Bon Accord0 V 1 Cambuslang Rangers
Troon2 V 0 Largs Thistle
Vale of Leven1 V 5 Maybole Juniors
Whitletts Victoria5 V 1 Ardeer Thistle
Wishaw Juniors0 V 6 Hurlford United
Yoker Athletic1 V 5 Kilwinning Rangers

Saturday October 17

McBookie.com Super League First Division

Ardrossan Winton Rovers1 V 0 Greenock Juniors
Bellshill Athletic0 V 3 Kilwinning Rangers
Blantyre Victoria1 V 0 Shotts Bon Accord
Cumbernauld United1 V 2 Cumnock Juniors
Largs Thistle2 V 0 Clydebank
Maybole Juniors1 V 2 Rutherglen Glencairn
Yoker Athletic0 V 2 Kilsyth Rangers

Saturday October 24

McBookie.com Super League First Division

Maybole Juniors2 V 2 Bellshill Athletic

Scottish Junior Cup Round Two

Ayrshire Region

Beith Juniors 10 V 2 Vale of Clyde
Girvan7 V 1 Cambuslang Rangers
Glenafton Athletic1 V 3 Jeanfield Swifts
Kilwinning Rangers4 V 2 Ashfield
Muirkirk Juniors3 V 2 Craigmark Burntonians
Saltcoats Victoria3 V 3 Easthouses Lily

Central Region

Carluke Rovers4 V 2 Lugar Boswell Thistle
Gartcairn Juniors3 V 3 Hermes
Glasgow Perthshire0 V 4 Lanark United
Kilsyth Rangers3 V 2 Culter
Kirkintilloch Rob Roy0 V 3 Wishaw
Larkhall Thistle2 V 2 Arniston Rangers
Lesmahagow Juniors3 V 4 Hill O'Beath Hawthorn
Petershill1 V 1 Newtongrange Star
Pollok3 V 1 Yoker Athletic
Renfrew4 V 0 Maud
St Anthony's6 V 0 Forres Thistle
Shettleston1 V 1 Kilbirnie Ladeside

East Region

Bathgate Thistle2 V 2 Greenock
Blackburn United2 V 1 Downfield
Bo'ness United5 V 0 Aberdeen East End
Bonnyrigg Rose Athletic6 V 1 Montrose Roselea
Broxburn Athletic1 V 3 Whitletts Victoria
Coupar Angus0 V 0 Lossiemouth United
Dalkieth Thistle1 V 0 Kirriemuir Thistle
Dunbar United0 V 3 Irvine Meadow
Falkirk Juniors4 V 0 Longside@ Ainslie Park, Edinburgh
Fauldhouse United2 V 2 Hurlford United
Kelty Hearts5 V 0 Stoneyburn
Livingston United2 V 1 Largs Thistle
Musselburgh Athletic7 V 1 Johnstone Burgh
Scone Thistle1 V 1 Benburb
West Calder United1 V 3 Dunipace

Fife Region

Kirkcaldy YM0 V 3 Royal Albert
Lochore Welfare0 V 1 Darvel Juniors
St Andrews United2 V 2 Oakley United
Thornton Hibs1 V 1 Dundee East Craigie

North Region

Aberdeen University0 V 3 Dundee North End
Buchanhaven Hearts0 V 4 Arthurlie
Ellon United0 V 3 St Rochs
Fochabers0 V 2 Kennoway Star Hearts@ New Elgin
Fraserburgh United1 V 3 Kinnoull
Inverness City1 V 3 Sauchie@ Nairn
Lewis United0 V 4 Troon
New Elgin0 V 5 Glenrothes
Spey Valley1 V 8 Cumbernauld United
Stonehaven2 V 0 Shotts Bon Accord

Tayside Region

Arbroath Victoria2 V 3 Dundonald Bluebell
Brechin Victoria1 V 2 Penicuik Athletic
Dundee Violet7 V 1 Forth Wanderers
Forfar West End0 V 2 Clydebank
Lochee United4 V 3 Maryhill

Saturday October 31

McBookie.com Super League First Division

Bellshill Athletic0 V 2 Yoker Athletic
Clydebank2 V 4 Kilwinning Rangers
Kilsyth Rangers1 V 4 Cumbernauld United
Shotts Bon Accord3 V 2 Maybole Juniors

Scottish Junior Cup Round Two

Ayrshire Region

Ardrossan Winton Rovers7 V 3 Deveronside
Kello Rovers2 V 3 Cumnock Juniors

Central Region

Blantyre Victoria1 V 5 Rosyth Recreation
Neilston Juniors2 V 0 Rutherglen Glencairn
Rossvale2 V 0 Pumpherston

East Region

Camelon3 V 2 Banks o Dee
Linlithgow Rose7 V 2 Annbank United
Tranent0 V 2 Auchinleck Talbot

North Region

Colony Park0 V 7 Carnoustie Panmure
Cruden Bay0 V 7 Armadale Thistle
Grantown2 V 3 Blairgowrie
Parkvale4 V 5 Tayport

Scottish Junior Cup Round Two Replay

Ayrshire Region

Hurlford United1 V 0 Fauldhouse United
Kilbirnie Ladeside2 V 0 Shettleston

Central Region

Benburb3 V 3 Scone Thistle
Scone Thistle won 5-4 on penalties
Greenock1 V 1 Bathgate Thistle
Bathgate Thistle won 4-3 on penalties

East Region

Arniston Rangers2 V 1 Larkhall Thistle
Easthouses Lily1 V 3 Saltcoats Victoria
Newtongrange Star2 V 2 Petershill
Petershill won 9-8 on penalties
Fife Region
Oakley United1 V 0 St Andrews United

North Region

Hermes4 V 2 Gartcairn Juniors
Lossiemouth United1 V 4 Coupar Angus

Tayside Region

Dundee East Craigie3 V 2 Thornton Hibs